KLASA MATEMATYCZNA Z ROBOTYKĄ I ELEMENTAMI PROGRAMOWANIA

Drogi Rodzicu

We współczesnym świecie nie uciekniemy od maszyn, a uczenie logicznego myślenia i strategii pozwoli Waszym dzieciom świadomie uczestniczyć w postępie i rozwoju cywilizacji.

Dlatego proponujemy innowacyjny program, który pozwoli przygotować młodzież do kolejnych etapów kształcenia i rozwoju ich potencjału.

Nikt dzisiaj nie ma wątpliwości, że bez matematyki ani rusz. Klasa, jaką proponujemy będzie bezkompromisowo realizować program i rozwijać zdolności matematyczne. Będzie także skutecznie uczyć się wszystkich przedmiotów, które sprawdzane są na egzaminach gimnazjalnych. Przy czym zadbamy o zdrowie i kulturę bez których trudno wyobrazić sobie współczesnego, światłego umysłu.

Chcemy, by z sukcesami startowali w konkursach i olimpiadach. Chcemy rozwijać logiczne myślenie i pomysłowość w rozwiązywaniu problemów. Umiejętności te będziemy doskonalić na zajęciach z robotyki. Będziemy uczyć Państwa dzieci programowania i budowy robotów. Przewidziany jest udział w Lidze Robotów, walki robotów w MINISUMO, zajęcia w Akademii Wynalazców Alberta Boscha na Politechnice Wrocławskiej. Ale dołożymy także wszelkich starań, by nasi uczniowie mieli warunki do rozwijania swych zainteresowań.

Drogi Uczniu

Jeśli masz uzdolnienia i predyspozycje matematyczne, albo po prostu lubisz matematykę oraz interesujesz się nowoczesnymi technologiami, programowaniem , to ta klasa jest dla Ciebie. Stworzyliśmy ją z myślą o uczniach, którzy chcą uczestniczyć w tworzeniu współczesnego świata, a ten świat bez komputerów i maszyn nie istnieje.
Proponujemy Ci naukę w klasie, w której znajdziesz „przyjazne dusze”. Nauka będzie najważniejsza, ale pokażemy Ci, jak wykorzystać ją w życiu i wzbogacić swoje życie. W naszej szkole nie stracisz okazji ,aby wyjść do kina, teatru, na wystawy, koncerty i spotkania z ciekawymi ludźmi. Czekamy na Ciebie w murach naszej szkoły!

Wioletta Luberda
autor projektu

Wioletta Luberda nauczyciel dyplomowany matematyki, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, ukończyła studia podyplomowe Nowoczesne Metody Nauczania Matematyki. W szkole pracuje od 17 lat, a w Gimnazjum nr 17 im. ks. Jan Twardowskiego we Wrocławiu od 10 lat.

Jest twórcą programu dla uczniów uzdolnionych matematycznie, prowadzi dodatkowe zajęcia z matematyki oraz „Język maszyn”. Zajmuje się też wspieraniem uzdolnień naszych dzieci. Swoje relacje z uczniami i rodzicami buduje na współpracy i wzajemnym zaufaniu.

Bardzo lubię pracować z dziećmi. Dają mi siłę i energię na każdy następny dzień. ”

Wioletta Luberda